Mafiáni, čo nechceli plazmu

Autor: Tomáš Bella | 16.9.2005 o 11:38 | Karma článku: 14,40 | Prečítané:  4143x

- Dobrý deň, používate Orange alebo T-mobile? Len takto, bez predstavenia alebo vysvetlenia, čo chce s informáciou podniknúť, oslovila nás slečna s dotazníkom v ruke v Poluse. - Aj jeden aj druhý, vravím podozrievavo. - A do ktorej krajiny by ste najradšej volali lacnejšie? - Na Ukrajinu, vravím s úsmevom, lebo na Ukrajinu naozaj voláme najčastejšie - Ukrajina?!, začuduje sa anketárka, ale hneď sa jej rozjasní: "Mafiáni!"

Toto je tradičný bod zlomu konverzácie, ktorý sme zažili už mnohokrát: je to ako keď vám v cudzine niekto, netušiac o vašom pôvode, začne rozprávať, že Slovenky sú vo svojej povahe prostitútky, pretože inak by ich v západných bordeloch toľko nebolo, a že Slováci sú zlodeji, pretože kamarátovi na Slovensku ukradli auto. A je tu ten jediný moment, kedy sa musíte rozhodnúť, či zarazíte a strápnite rečníka rýchlym priznaním svojej národnosti.

- Moji rodičia sú z Ukrajiny, vraví odvážne moja žena.

Anketárka sa ale nenechá vyviesť z rovnováhy a dodáva: "Veď vravím, samí mafiáni!"

Teraz sa už so ženou nahlas chechceme (a anketárka je konečne v pomykove) - čo môže byť lepším spôsobom nadviazania kontaktu s potenciálnym zákazníkom, ako pokúsiť sa uraziť ho v prvých dvoch vetách spolu s rodičmi?

Anketa ma začína zaujímať - ktorá že to firma má takto dobre vyškolených zamestnancov? A na čo vlastne má anketa slúžiť?

- Je to firma Platinum. Môžete vyhrať plazmový televízor a dovolenku.
- Dobre, ale čo budete robiť s týmito údajmi? Na čo vám sú?
- Zaradíme vás do zlosovania...

Ešte nikdy mi nikto tak naliehavo nevnucoval plazmový televízor a tak definitívne odmietam poskytnúť svoje telefónne číslo aj akékoľvek ďalšie informácie, čo anketárku rozhnevá:
- Teraz môžem ten dotazník rovno vyhodiť! Bez telefónneho čísla je to nič! Teraz nemôžete nič vyhrať!

- My tú výhru radi doprajeme niekomu inému," snaží sa zmierniť trápnosť situácie moja dobrá žena, ale len sa to zhoršuje - anketárka nedokáže stráviť ťarchu informácie, že na svete sú ľudia, ktorí tvrdohlavo odmietajú vyhrať plazmový televízor, a znechutená sa poberá na odchod.

Stále sa smejeme a moja žena konštatuje: už Ťa vidím, ako o tom napíšeš!
Keby len mafiánov, samé veštice tam majú!
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vagovič: Jankovská taktizuje, ešte sa jej rozviaže jazyk

Kniha Vlastnou hlavou sleduje Ficov pád.

Dobré ráno

Dobré ráno: Boris Kollár mal iný režim ako zvyšok Slovenska

Šéf parlamentu v piatok nemocnicu opúšťa.


Už ste čítali?