Prečo deväť z desiatich učiteľov zemepisu odporúča sme.sk

Autor: Tomáš Bella | 13.8.2007 o 9:21 | Karma článku: 11,59 | Prečítané:  10769x

V priebehu posledných dní sme na sme.sk spustili niekoľko unikátnych noviniek, ktoré skvalitnia naše spravodajstvo. Čo pribudlo a aké ďalšie projekty chystáme?

Mapy v článkoch

Áno, aj my máme občas pri čítaní správ zaváhame, kde presne je Kašmír, Sierra Leone alebo Lehota pod Vtáčnikom. Do nášho redakčného systému preto minulý týždeň pribudol nový prvok, vďaka ktorému budeme môcť vkladať mapy s označením presného miesta, kde sa udalosť odohrala, do všetkých správ na www.sme.sk. Veríme, že vám to pomôže rýchlejšie sa v udalostiach zorientovať.

Využívame systém Google Maps a ukazovať vám tak môžeme polohu štátov na mape sveta rovnako ako konkrétny bod na konkrétnej ulici v slovenskom meste, kde sa odohrala mimoriadna udalosť.

V priebehu týždňa zverejníme aj globálnu mapu, na ktorej budete môcť sledovať spravodajstvo podľa regiónov - všetky nové správy sa tu budú objavovať automaticky.

Mapa vyzerá takto a keď budete dostatočne dlho hádať jej adresu, možno ju na sme.sk objavíte :-)

mapa.jpg

O tento pohľad čoskoro rozšírime aj mapy vkladané do článkov - vždy tak uvidíte v článku nielen to, kde sa udalosť odohráva, ale aj ďalšie udalosti, ktoré boli zaznamenané v širšom okolí.

iText - viac kontextu k správam

Už viac než rok na sme.sk fungujú automatické odkazy na profily osobností na leaders.sk a takisto odkazy na heslá z encyklopedia.sme.sk. Systém zabezpečujúci, že ak sa v článku vyskytne napríklad meno politika, automaticky z neho vedie odkaz na jeho profil, sa volá iText. Posledné tri týždne sme strávili jeho dopĺňaním o desiatky nových hesiel a výrazne sme ho rozšírili.

Ak sa napríklad v texte spomenie koruna alebo euro, odkazujú na aktuálny kurzový lístok, z názvu európskych krajín sa dostanete na ich profily, zo slova diaľnica na mapu slovenských diaľnic a z "euromince" na interaktívnu grafiku predstavujúcu všetky mince.

iText budeme využívať aj na navigáciu do špeciálnych sekcií - ak sa v článku píše o NBA či o Premier League, kliknutím na tieto názvy sa dostanete na všetky správy o týchto ligách.

itext.jpg

Špeciálne pre iText budeme vytvárať aj nový obsah - príkladom môže byť stránka s profilom mesta Praha.

A ozaj, na rozdiel od iných webov nepredávame v takýchto kľúčových slovách reklamu.

Cena štátu

Ak vás zaujíma, na čo sa míňajú vaše dane, minulý týždeň sme pre vás v spolupráci s inštitútutom INESS spustili stránku Cena štátu, ktorá predtým fungovala samostatne. Jej najzábavnejším prvkom je sekcia Nakúp si svoj štát, kde si môžete naklikať, na čo všetko by ste peniaze v štáte míňali vy a zistíte, aké vysoké dane by ste na to potrebovali.

Na novú stránku sa dostanete aj z ľubovoľného článku na sme.sk cez kľúčové (iText) spojenia ako štátny rozpočet či dane.

Čo pripravujeme

V priebehu najbližších týždňov a mesiacov spustíme na sme.sk viacero veľkých nových služieb, z ktorých niektoré sa pripravovali takmer rok. Tu je malá ochutnávka:
  • Finišujeme s prípravou videoblogov, na blog.sme.sk sa objavia už tento mesiac. Kvôli značným systémovým nárokom bude spočiatku počet videoblogerov obmedzený. Ak sa však k nim chcete pridať, pokojne nám napíšte na videoblog@smeonline.sk a možno vás vyberieme.
  • Na jeseň bude spustený projekt internetovej "televízie" SME - okrem videospravodajstva pribudne aj množstvo ďalšieho videoobsahu.
  • Pripravujeme aj jeden úplne nový veľký projekt, ktorý narobí vrásky firmám, ktoré klamú svojich zákazníkov, aj darebným úradníkom.
  • V septembri pripravujeme projekt, v ktorom dáme priestor vašim webovým nápadom a štedro ich odmeníme.
  • Viaceré podstránky sme.sk, ktoré ešte používajú starý dizajn sme.sk, prejdú nielen redizajnom, ale aj zásadnou zmenou štruktúry a posilnia sa ich redakčné tímy.
  • A pripravujeme dva ďalšie projekty, ktorých obsah sa nedá ani len naznačiť bez toho, aby sme neprivodili konkurencii srdcovú slabosť :)
Ak máte k novinkám pripomienky alebo nápady, napíšte nám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Covid ju zmenil na červenú. Galantská nemocnica nikdy nezažila toľko úmrtí

Pocit dusenia mám stále v sebe, vraví pacient pripojený na kyslík.

Žiadne výpisky ani kópie. Jankovskej obmedzili prístup do vlastného spisu

S vyšetrovateľmi začala spolupracovať koncom októbra.


Už ste čítali?